Ehemeri OÜ

on 2016. aastal asutatud Tartu galvaanikalabor, mis pakub erinevaid elektrokeemilisi metallide pinnaviimistluslahendusi alates hõbetamisest ja kuldamisest kuni rodeerimise, oksüdeerimise ning titaani anodeerimiseni. 

Oma teadmised ja oskused oleme ajapikku ammutanud Eesti Kunstiakadeemiast, Viljandi Kultuuriakadeemiast ja Rootsi Jungfruhuset kullasepatöökojast galvaanik Christer Jonnson'i ja Lena Bergestad Jonsson'i käe alt. Ajapikku oleme oma võimekust täiustanud ning täna suudame oma klientidele pakkuda üle 30 võimaluse (vääris)metallide pinnaviimistluseks.

Meeleldi oleme toeks tööstustele ja disaineritele, kelle heaks suudame korraldada väiksemamahulist tootmist alates projekteerimisest kuni lõppviimistluseni. Samuti tunneme ennast hästi restaureerides nii antiikesemeid kui kirikuvara. Oma teadmisi ja kogemusi jagame meeleldi!

Võtke julgesti ühendust

Hõbetamine

Elektrolüütilise hõbetamise käigus sadestatakse eseme pinnale hõbevalge väärismetalli kiht.

Meie Tartu laboris kasutatavad tänapäevased lahused on tsüaniidi- ja elavhõbedavabad, mis muudavad protsessi ohutuks inimestele ja keskkonnale. Enamasti hõbetame juveliiritooteid nende dekoratiivsuse suurendamise eesmärgil. Samas suudame hõbetada ka detaile tööstustele ja kõrgtehnoloogilistest vajadustest lähtuvalt.

Hõbetamisest lähemalt

Kuldamine

Kullata saab elektrokeemiliselt hõbedat, vaske, messingut, pronksi, terast ja loomulikult ka madalama prooviga kulda.

Meie Tartu laboris kasutatavad lahused on amalgaami-, tsüaniidi- ja elavhõbedavabad, mis muudavad protsessi keskkonnale võimalikult ohutuks. Enamasti kuldame ehteid ja teisi juveliiritooteid nende prestiižikuse, luksuslikkuse ja dekoratiivsuse suurendamise eesmärgil. Samas oleme kullanud ka detaile tööstusele, teadusaparatuurile ja kõrgtehnoloogilistest vajadustest lähtuvalt. Kuldpinnad säilivad hästi ja on ajas muutumatud.

Kuldamisest lähemalt

Titaani anodeerimine

Anodeerimine (ingl k anodizing) on elektrokeemiline protsess, mille käigus paksendatakse metallist valmistatud objektide naturaalset oksiidikihti. Anodeerimisprotsessi rakendame oma Tartu laboris põhiliselt titaanile ja selle sulamitele. Titaani oksiidikihi värvi saame pinge muutmisega toonida väga laias ja dekoratiivses skaalas. Anodeerimist on võimalik rakendada lisaks ka tsingile, tsirkooniumile, nioobiumile ja hafniumile. 

Tunneme huvi kõige metallikeemiaga seonduva vastu ja jagame oma erialaseid kogemusi meeleldi. Õigete hooldusvõtete tutvustamine ja teadmiste jagamine on meie igapäevatöö. Koostöösoovi korral võtke meiega julgesti ühendust.

Peame nõu!
EHEMERI OÜ · 2024

Jõe 2a, Elva, Tartumaa
(+372) 56 57 1825

REG:14127282
KMKR: EE101915175

by Elixir